Dlaczego Bitcoin Mania jeszcze nie wykopał?

Dlaczego Bitcoin Mania jeszcze nie wykopał?

Cena Bitcoin’a gwałtownie rośnie w kierunku poprzedniego, wszechobecnego haju 20.000 dolarów. Ale zajmie to o wiele większy skok, zanim znów poczuje się jak w 2017.

Ceny rosną, ale niewielu świętuje. Wielkie korporacje trzymają Bitcoin’a i czerpią z tego ogromne zyski, ale nie otrzymują zbyt wiele uwagi. Nawet Crypto Bank miliarderzy inwestorzy popierają Bitcoin, a jednak tylko niektórzy poza bańką kryptońską zwracają na to uwagę. Więc, dlaczego mania Bitcoin’a jeszcze nie wykopała?

„Moim zdaniem, większość zwolenników/inwestorów w kryptońskie waluty ma długofalowe przekonanie/spojrzenie na nie i nie było dla nich wątpliwości, że wrócimy do ATH w 2017 roku, podobnie jak w poprzednich cyklach“ – powiedział Decrypt John Dantoni, analityk badawczy The Block.

„Chociaż Bitcoin jak dotąd spisał się bardzo dobrze i prawdopodobnie nawet doświadczy korekty (w pewnym momencie), nie ma to dla mnie wrażenia euforii,“ dodał.

Brak poszukiwań Bitcoin’a

Przy obecnej cenie, prawie wszyscy posiadacze Bitcoinów – potencjalnie 98% – osiągają zyski. W rzeczywistości, Bitcoin handlował po wyższej cenie tylko przez cztery dni w swojej historii. Więc nie jest zaskoczeniem, że kiedy zapytałem mojego Twittera po cenie Bitcoin potencjalnie trafiając 20.000 dolarów, niewielu było zadowolonych z pomysłu. Patrzą daleko poza ten nędzny kamień milowy.

„HODL!!!! Kiedy uderzy w cyfry MID 6, wtedy mogę mieć decyzję do podjęcia. Ale, zobaczymy“, powiedział inny.

Ale jeśli społeczność kryptońska udaje się na tej fali, to dlaczego reszta świata nie przyłączyła się do niej?
Kickstarting Bitcoin mania

Może brakuje nam jednej rzeczy: kiedy Bitcoin trafił 20.000 dolarów, nie pasował do poprzedniego, wszechobecnego haju, który wysadził go z wody. Szaleństwo pojawiło się dopiero, gdy Bitcoin podniósł się 20 razy bardziej niż poprzedni, wysoki na 1000 dolarów.

Analityk Citibank wydaje się myśleć w ten sam sposób. W ostatnim raporcie rynkowym, Tom Fitzpatrick, dyrektor zarządzający w amerykańskim banku Citibank, zasugerował, że jeśli Bitcoin podąży tą samą drogą co w ciągu ostatnich siedmiu lat, może osiągnąć poziom 318 tys. dolarów. To około 16 razy więcej niż poprzednio.
Pobierz aplikację The Decrypt App.
Pobierz naszą aplikację, aby uzyskać najlepsze wiadomości i funkcje na wyciągnięcie ręki. Bądź pierwszym, który wypróbuje The Decrypt Token i wiele więcej.

Może wtedy zobaczymy skoczków o tematyce Bitcoin i krzykliwych lamborghini.

„Dla euforii do kopa od tradycyjnych inwestorów, uważam, że kryptońskie niebieskie chipy (głównie tylko Bitcoin, może Ethereum) muszą znacznie przewyższać zyski procentowe widzimy na rynkach akcji“, powiedział Dantoni.
Przewidywanie ceny Bitcoin
Kiedy następnym razem zobaczymy Lamborghini na imprezie Bitcoin? Obrazek: Shutterstock.

„Ci inwestorzy muszą czuć, że przegrywają, nie mając w swoim portfelu kryptońskiej ekspozycji. Trudniej jest czuć się pominiętym, kiedy akcje są bardziej zmienne niż w przeszłości, a konkretne akcje, takie jak Tesla, są notowane jak altcoiny z niższej półki“, powiedział.

Alternatywnie, inwestorzy mogą czekać, aż Bitcoin pokaże, że może konkurować z głównymi towarami, takimi jak złoto.

Kryptonim Token Mania rozpoczął się pięć lat temu.

Dokładnie pięć lat temu, 19 listopada 2015 r., Vitalik Buterin i Fabian Vogelsteller byli współautorami ERC-20 – nowego standardu dla żetonów opartych na Ethereum (ETH). Taki, który doprowadziłby do powstania największego

„Podczas gdy w dzisiejszych czasach wszyscy czekają na kolejny kamień milowy: 10K, 15K, 20K, już wkrótce może pojawić się kwestia oczekiwania na to, aby limit rynkowy BTC zaczął osiągać takie kamienie milowe. Nie ma powodu, dla którego cyfrowe złoto nie miałoby być równe co najmniej 10% wartości rynkowej prawdziwego złota“, powiedział Antoni Trenchev, partner zarządzający Nexo, Decrypt.

Innym aspektem jest to, że inwestorzy mogli zostać stępieni przez skandalicznie bycze prognozy cen na przestrzeni lat. Obejmowały one od współzałożyciela Morgan Creek Digital, Anthony’ego Pompliano, szacowanego na 100.000 dolarów do 2019 roku, do ryzykownego zakładu Johna McAfee’a na 1 milion dolarów do 2020 roku. Przy tak wysokich oczekiwaniach, $20,000 jest ledwo satysfakcjonujące.

Potrzeba będzie trochę więcej, aby ponownie zawładnąć światem.