Kontrakty terminowe typu futures na Bitcoin’y w kontekście spadających zysków z obligacji

Waluty kryptograficzne wyglądają zachęcająco jak tradycyjni inwestorzy gotowi do zmiany strony.

Czy istnieje jakaś korelacja pomiędzy gwałtownie rosnącym oprocentowaniem kontraktów terminowych Bitcoin Revolution a spadającymi dochodami z obligacji? Matthew Dibb z Stack uważa, że tak. Jego firma dostarcza informacji na temat kryptokurwaluty, a jego ostatnie komentarze pojawiają się w obliczu spadającego rynku obligacji, który zmaga się ze spadającymi dochodami.

Tradycyjne rynki nie oferują dziś solidnych możliwości inwestycyjnych. Jednocześnie inwestorzy zdają sobie sprawę z potencjału finansowego walut kryptońskich. Nic dziwnego, że kontrakty terminowe Bitcoin odnotowują rekordowy wzrost, podczas gdy stopy zwrotu z obligacji konwencjonalnych codziennie spadają.

Kontrakty futures na Bitcoin wyglądają obiecująco na niepewnym rynku.
Zgodnie z danymi Skew, kryptońskie otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi dotknęło w zeszłym tygodniu rekordową kwotę 5,6 mld dolarów. Jest to znaczący skok od lipcowego niskiego poziomu, który wyniósł 3 miliardy dolarów. Od NYSE do CME, giełdy na całym świecie odnotowują wyższe otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi.

RelatedPosts
45yo man przyznaje się do próby zakupu broni chemicznej z Bitcoinem
Cena Bitcoinów słaba poniżej $12,000, koniec rajdu?
Cena Bitcoinów konsolidujących się na boki jak byki biorą oddech na 11.200 dolarów.
Cena Bitcoinów waha się w okolicach 11350 dolarów, czego można się spodziewać?

Kontrakty terminowe na Bitcoin’a bujają w górę wśród spadających rentowności obligacji 1
Bitcoin Futures vs Bond Yields
Źródło: Pochylenie

Matthew uważa, że rosnące otwarte zainteresowanie odzwierciedla udział inwestorów instytucjonalnych. Inwestorzy z głębokimi kieszeniami gromadzą pozycje kryptograficzne, ponieważ tradycyjne rynki nie oferują żadnych satysfakcjonujących inwestorów. Dodajmy do tego rosnącą zmienność i spadające zyski z obligacji, a sfera krypto wygląda obiecująco nawet dla inwestorów ze starej szkoły.

Turbulentne rynki tradycyjne, które powodują wzrost cen BTC.

Dążenie do wyższych zysków napędza rosnące zainteresowanie kontraktami terminowymi Bitcoin. Inwestorzy poszukują kolejnego zestawu możliwości. Obecnie, akcje wysyłają sygnał wykupu, a rentowność obligacji kontynuuje swoją podróż w dół. Gdy tylko dotkną one negatywnego terytorium, jest to tylko kwestia czasu, kiedy tradycyjne rynki odwrócą się do góry nogami.

Obligacja 10-letnia USA – Bitcoin Futures vs Bond Yield
Źródło: TradingView

10-letni banknot skarbowy USA daje 0,50-procentową rentowność. Zjawisko to nie ogranicza się tylko do samych Stanów Zjednoczonych. Rentowność obligacji jest obecnie na historycznie niskim poziomie we wszystkich krajach, w tym w Japonii i Niemczech. W tak przygnębiającym otoczeniu, Bitcoin stał się potencjalnym bezpiecznym aktywem.

Matthew uważa, że pogarszający się stan światowej gospodarki popchnie Bitcoin do nowych rekordów. Inwestorzy bez wątpienia chcieliby zachować swoje bogactwo w sferze cyfrowej i z dala od burzliwych tradycyjnych rynków.